Коли використовується великий, а коли дрібний помел кавових зерен

Posted by Heaven 02.05.2018 0 Comment(s)

Коли використовується великий, а коли дрібний помел кавових зерен та для яких способів заварювання?

 

 

Відповідь полягає в процесі екстракції, тобто вилучення з кавового зерна речовин, що містяться в ньому. Заварювання кави – це процес отримання смаків і ароматів з меленого зерна. Ефірні олії, що містяться в різних пропорціях в кавових зернах, забезпечують величезну гаму ароматів, близько 1200 відтінків. Завдяки такому багатству вдається отримувати унікальний смак кави в чашці.

 

Смачно-ароматичні речовини витягується з кави у різні моменти процесу екстракції. Деякі з них летючі і витягуються спочатку заварювання. Інші з'являються трохи пізніше. Найважчі відтінки смаку кави, такі як гіркота, дубильні речовини виходять із кави наприкінці заварювання. Кожен хоче отримати свою чашку улюбленої кави.
 
На процес екстракції впливають кілька факторів: свіжообжерене зерно, якість води, пропорції меленої кави та води, сам час екстракції (як довго вода контактує з меленою кавою) та розмір мелених частинок.
 
Чим тонший помел, тим легше воді витягти речовини, що містяться в каві. У такому разі контакт води з кавою має бути найменш тривалим. Чим грубіший помел, тим більше часу знадобиться воді для проникнення всередину кави, значить довше проходитиме екстракція, і тим довше вода повинна буде контактувати з кавою.
 

Отже:

Грубий помел застосовується для тих методів заварювання, де вода дуже довго проходить крізь каву.
 
Середній помел зазвичай використовується для фільтр-кави.
 
Тонкий помел призначений для приготування кави в машині еспресо (короткий контакт з водою). Винятком тут може бути аеропрес. Аеропрес настільки універсальний, що під нього немає конкретного виду помелу. Можна приготувати каву з короткою чи довгою екстракцією. Розгляне докладніше види помелу:
 
Надтонкий помел Такий помел призначений для турки (джезви) і виглядає як борошно або пудра. Для дрібного помелу час екстракції збільшується. Тому кава в турці досить гірка і до неї додають цукор і прянощі.
 
Тонкий помел Тонкий помел кави використовують у еспресо-машинах, а також у деяких фільтр-кавоварках з конусними фільтрами. Кава тонкого помелу схожа структурою на цукор або дрібна сіль. Час екстракції: 1-4 хвилини
 
Середньо-тонкий помел
Кавові зерна середньо-дрібного помелу ідеально підходять для заварювання кавового напою в гейзерній кавоварці (моку). Для любителів міцної кави рекомендується помел ближче до дрібного ступеня, а щоб отримати м'якший напій, змалюють кавові зерна трохи більше. Час екстракції: 2-4 хвилини
 
Середній помел
Молота кава середнього помелу призначена для багатьох способів заварювання: у краплинних кавоварках, у різних пуроверах (воронках), сифонах. На дотик – це щось середнє між сіллю та великими піщинками. Час екстракції: 2,5-4 хвилини
 
Середньо-грубий помел
Такий помел використовується для приготування кави фільтрової в колбах, Кемексі. На дотик цей помел – щось середнє між великими піщинками та великою морською сіллю. Час екстракції: 3-4 хвилини.
 
Грубий помел
Молота кава грубого помелу містить у собі частинки, розмір яких може досягати 0,8 мм, але не більше. Така мелена кава призначена для поршневих кавоварок (френч-прес) і для заварювання в кавниках. Час екстракції: 4-6 хвилин
 
Дуже грубий помел
Використовується для приготування колд-брю (Cold Brew) Час екстракції: 8-72 годин

Leave a Comment